Sprawca wypadku w Kamionce Małej był pijany (ZDJĘCIA)

Sąd Rejonowy w Limanowej aresztował na trzy miesiące 20-letniego mieszkańca Laskowej, który w sobotę 4 czerwca spowodował poważny wypadek w Kamionce Małej . Młody kierowca miał w organizmie 1,6 promila alkoholu. Jeden z poszkodowanych został ciężko ranny i trafił śmigłowcem LPR do szpitala.

Przypomnijmy, że do wypadku doszło w sobotni poranek 4 czerwca w miejscowości Kamionka Mała w powiecie limanowskim. Samochód osobowy wypadł z drogi i dachował w miejscowym korycie potoku. Ranne zostały trzy osoby, a na miejsce przybył śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 

Jak informowała Ochotnicza Straż Pożarna w Kamionce Małej, zgłoszenie dotyczące wypadku jednostka otrzymała o godzinie 6:37. Na miejsce udały się zastępy straży pożarnej z OSP Kamionka Mała, OSP Laskowa oraz JRG PSP Limanowa. Na miejscu okazało się, że samochód osobowy marki audi wypadł z drogi i dachował w korycie potoku. Podróżowały nim 20-letnie osoby, które zostały przetransportowane z racji poważnych obrażeń śmigłowcem LPR do krakowskich szpitali. W akcji ratunkowej wzięły udział również trzy Zespoły Ratownictwa Medycznego.

Jak ustalili policjanci kierujący prowadził pojazd będąc pod wpływem alkoholu – badanie wykazało 1,6 promila alkoholu w organizmie. 20-latek został zatrzymany. W poniedziałek 6 czerwca Sąd Rejonowy w Limanowej zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Młody kierowca odpowie za spowodowanie wypadku oraz jazdę pod wpływem alkoholu. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Skomentuj post