30-letni złodziej złomu z Wieliczki zatrzymany

30-letni mieszkaniec Wieliczki został zatrzymany w poniedziałek 6 czerwca na gorącym uczynku przez miejscowych funkcjonariuszy Policji podczas demontażu metalowych elementów z nieczynnego zakładu. Mężczyźnie grozi 7,5 roku pozbawienia wolności. 

W poniedziałek 6 czerwca około godziny 9, oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce otrzymał zgłoszenie, że na terenie opuszczonego zakładu w jednej z miejscowości w gminie Wieliczka, ma miejsce kradzież złomu.
Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego natychmiast pojechali na miejsce, gdzie nakryli na kradzieży 30-letniego mieszkańca Wieliczki.
Mężczyzna przy użyciu palnika demontował metalowe elementy z terenu zakładu.

Sprawca oświadczył, że już od kilku dni kradnie stąd złom, który sprzedaje do pobliskiego skupu. Policjanci zatrzymali mężczyznę  oraz zabezpieczyli leżące na miejscu metalowe elementy przygotowane do zabrania.

Funkcjonariusze ustalili, że 31 maja oraz 2 czerwca br., zatrzymany sprzedał ukradzione uprzednio elementy metalowe o wartości ponad 1300 zł w pobliskim skupie złomu.

7 czerwca 30 latek usłyszał zarzut kradzieży oraz usiłowania kradzieży. Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna dopuścił się tego przestępstwa w warunkach recydywy. W tym przypadku, kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 7,5.

Skomentuj post