Zderzenie w Siołkowej. Wśród rannych dziecko (ZDJĘCIA)

Dwie osoby, w tym dziecko zostały poszkodowane w zderzeniu dwóch samochodów osobowych, do którego doszło w środę 8 czerwca po godzinie 12 w miejscowości Siołkowa w powiecie nowosądeckim. 

8 czerwca o godzinie 12.22 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Siołkowa oraz OSP Grybów Biała zadysponowane zostały do działań w Siołkowej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki Nissan Qashqai oraz Skoda Fabia.

– Samochodami podróżowało łącznie sześć osób w tym dwójka dzieci. Wszyscy uczestnicy zdarzenia opuścili pojazdy o własnych siłach. Osoba dorosła oraz dziecko zostały poszkodowane. Osoby poszkodowane zostały przejęte przez przybyłą na miejsce załogę karetki Pogotowia Ratunkowego. Droga była zablokowana w obu kierunkach – informuje sądecka PSP.

Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz zakręceniu zaworu LPG w samochodzie marki Skoda. Po odjechaniu karetek Pogotowia Ratunkowego z osobami poszkodowanymi z miejsca zdarzenia, na miejscu pozostał zastęp OSP Siołkowa, który zabezpieczał  miejsce zdarzenia oraz na prośbę Policji kierował ruchem wahadłowo w czasie prowadzonych czynności dochodzeniowych. Po zakończonych czynnościach dochodzeniowych przez Policję pojazdy zostały usunięte z jezdni na pobocze.

Skomentuj post