Kościelisko. Quadowiec ukarany sporym mandatem (ZDJĘCIA)

Kolejne kontrole kierowców quadów w gminie Kościelisko za nami. Odbywają się one cyklicznie na prośbę mieszkańców tatrzańskiej gminy. Tym razem pecha miało dwóch quadowców. Jeden za pojazd nie dopuszczony do ruchu otrzymał 1500 złotych mandatu, natomiast kolejny prowadzący nie miał ważnych badań technicznych quada. Policja zatrzymała dowód rejestracyjny. 

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami dzisiaj popołudniu w Kościelisku funkcjonariusze Policji, Straży Granicznej, Straży Gminnej w Kościelisku oraz Straży Parku Tatrzańskiego prowadzili działania kontrolne wobec kierujących pojazdami typu quad.

Powyższe działania odbywają się cyklicznie zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców Gminy Kościelisko.

Tym razem funkcjonariusze zatrzymali 9 takich pojazdów. Policyjna kontrola wykazała, że przewodnik grupy poruszał się quadem niedopuszczonym do ruchu za co został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych. Natomiast jeden z pojazdów, którym poruszali się turyści nie posiadał ważnych badań technicznych. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu. Innych nieprawidłowości nie ujawniono.

Kolejne działania służb niebawem.

fot. KPP w Zakopanem

Skomentuj post