Vullnet Basha i Jakub NIewiadomski piłkarzami Wisły Kraków

Po wielu ruchach transferowych, których efektem jest opuszczenie szeregów Białej Gwiazdy, krakowski klub rozpoczął ofensywę. Piłkarzami Wisły Kraków zostali w piątek 10 czerwca Vullnet Basha i Jakub NIewiadomski. Dla pierwszego z nich to powrót na Reymonta. 

Urodzony 11 lipca 1990 roku w Lozannie Vullnet Basha pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Szwajcarii, gdzie reprezentował takie zespoły, jak FC Lausanne-Sport, Grasshopper Club Zürich, Neuchâtel Xamax Football Club oraz FC Sion. Na starcie sezonu 2014/2015 zawodnik zdecydował się na kolejny krok, którym był transfer poza granice Helwecji i przeprowadzka do Hiszpanii. Na Półwyspie Iberyjskim Basha spędził łącznie trzy lata, w trakcie których przywdziewał koszulki Realu Saragossa, SD Ponferradina i UCAM Murcia CF.

10 sierpnia 2017 roku Vullnet Basha został zaprezentowany jako nowy zawodnik Wisły Kraków, w barwach której zadebiutował jedenaście dni później podczas wyjazdowego meczu z Zagłębiem Lubin. Pomocnik szybko stał się ważnym ogniwem i filarem zespołu z R22, co potwierdzał na boisku, gdzie brał czynny udział w rozbijaniu ataków przeciwnika, jak i wspomagał partnerów z drużyny w kreowaniu sytuacji podbramkowych.

Powrót na stare śmieci

Wraz z zakończeniem 2020/2021 Albańczyk ze szwajcarskim paszportem, który w koszulce z białą gwiazdą na piersi rozegrał jak dotąd 85 meczów, zdobył 4 bramki i zanotował 5 asyst, opuścił Kraków i dołączył do greckiego AO Ionikos. Po rocznym pobycie na południu Europy Vullnet Basha zdecydował się na powrót do Wisły, by pomóc zespołowi 13-krotnego mistrza Polski w walce na szczeblu Fortuny 1. Ligi.

Z Lecha do Białej Gwiazdy

Jakub Niewiadomski, który urodził się 9 kwietnia 2002 roku w Kole, jest wychowankiem Lecha Poznań, gdzie rozpoczynał swoją piłkarską drogę. Występując w młodzieżowych zespołach Akademii zawodnik podnosił swoje umiejętności i stopniowo piął się po kolejnych szczeblach, by w 2020 roku dołączyć do kadry pierwszej drużyny, w której zadebiutował 2 listopada podczas meczu 2. rundy Pucharu Polski przeciwko Zniczowi Pruszków.

W styczniu 2021 roku zawodnik trafił na wypożyczenie do pierwszoligowego GKS-u Jastrzębie. Barwy Zielono-Czarno-Żółtych reprezentował przez 12 miesięcy, rozgrywając w tym czasie 26 meczów i notując 3 trafienia. Po pobycie na Górnym Śląsku 20-latek powrócił do Poznania, dołączając tym samym do macierzystego klubu.

Teraz przed Jakubem Niewiadomskim kolejny rozdział w piłkarskiej karierze, którą będzie kontynuował w koszulce z białą gwiazdą.

wisla.krakow.pl/fot.Bartek Ziółkowski

Skomentuj post