Nie żyje Mateusz Bandyk, muzyk i strażak z Lipnicy Wielkiej

W dniu wczorajszym 12 czerwca w Jeziorze Orawskim, na terenie słowackiego Namestowa utonął 17-latek z Przywarówki w Lipnicy Wielkiej. Tragicznie zmarły to Mateusz Bandyk, strażak – ochotnik z OSP Lipnica Wielka Przywarówka oraz członek Zespołu Orawianie. 

O tragedii, do której doszło w niedzielę 12 czerwca po godzinie 16, na słowackiej części Jeziora Orawskiego w miejscowości Namestowo pisaliśmy w tym artykule.

– Z głębokim smutkiem i żalem informujemy, że w dniu wczorajszym odszedł od nas nasz długoletni członek zespołu Mateusz Bandyk. Jest to dla nas wszystkich ogromny ból, szok i niedowierzanie. Mateusz. Byłeś jednym z ważniejszych filarów naszego zespołu. Naszym serdecznym kolegą i przyjacielem. A w trudnych chwilach dobrą duszą ,,Orawian”. Boże, miej Cię w swojej opiece. Całej rodzinie i znajomym składamy najszczersze kondolencje od Stowarzyszenia Orawianie, całego Zespołu Orawianie, oraz wszystkich rodziców i opiekunów zespołu. Spoczywaj w spokoju – czytamy na profilu Zespołu Orawianie.

O śmierci Mateusza Bandyka poinformowała również Ochotnicza Straż Pożarna Lipnica Wielka Przywarówka. W dniu dzisiejszym odszedł na wieczną służbę nasz młody druh Mateusz Bandyk Na zawsze zapamiętamy go jako otwartego, radosnego, pomocnego i zaangażowanego strażaka naszej jednostki. Rodzicom przyjaciołom składamy najszersze wyrazy współczucia i ubolewania. Pogrążeni w bólu druhowie i druhny Mdp Przywarówka oraz wszyscy strażacy Osp Lipnica Wielka Przywarówka informują strażacy.

Skomentuj post