Pożar samochodu osobowego w Chełmcu (ZDJĘCIA)

Zastępy straży pożarnej z JRG 1 w Nowym Sączu walczyły z pożarem samochodu osobowego, do którego doszło w poniedziałek 13 czerwca po godzinie 8 rano na obwodnicy północnej w Chełmcu. 

13 czerwca o godzinie 8.09 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu zadysponowane zostały do działań w Chełmcu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że na obwodnicy północnej, obok Ronda im. Cz. Lorek z nieustalonych przyczyn doszło do zapalenia się samochodu osobowego.

– Właściciel pojazdu nie uskarżał się na dolegliwości i podjął próbę ugaszenia pożaru przed przybyciem zastępów straży pożarnej, wykorzystując do tego dwie gaśnice proszkowe. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia,  podaniu jednego prądu wody w natarciu na palący się pojazd,  sprawdzeniu pojazdu kamerą termowizyjną oraz przemieszczeniu elementów wyposażenia pojazdu na zewnątrz w celu wykluczenia zarzewi ognia – informuje PSP w Nowym Sączu.

Schłodzono nagrzane elementy prądem wody. Pojazd wraz z pozostałościami przemieszczono poza obrys jezdni. Działania strażaków trwały niespełna godzinę. Przyczyna pożaru jest nieustalona.

Skomentuj post