Złodziej elektronarzędzi w Wieliczce złapany (ZDJĘCIA)

Wielicka kryminalni zatrzymali 49-letniego mieszkańca Krakowa, który w dniach od 14 do 16 maja oraz 19 do 20 maja na terenie Wieliczki ukradł elektronarzędzia o wartości około 5 tysięcy złotych. Jak się okazało mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. 

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce został powiadomiony o dwóch przestępstwach, kradzieży z włamaniem oraz usiłowania kradzieży z włamaniem do pakamer budowlanych na ul. Reformackiej. Do zdarzeń tych doszło w okresie od 14 do 16 maja oraz 19 a 20 maja. W wyniku tych przestępstw skradziono piłę spalinową, młoto-wiertarki oraz laser stabilizujący o łącznej wartości ponad 5 tys. zł.

W toku dochodzenia, policjanci z wydziału kryminalnego wielickiej komendy ustalili tożsamość sprawcy oraz namierzyli jego miejsce pobytu.  Okazał się  49-latek  z województwa podkarpackiego aktualnie mieszkający na terenie Krakowa. 9 czerwca kryminalni zatrzymali „przyjezdnego” włamywacza  oraz przeszukali zajmowany przez niego lokal. W trakcie tych czynności policjanci ujawnili umowy z dwoma krakowskimi lombardami, a przedmiotami transakcji była część skradzionych elektronarzędzi. Funkcjonariusze udali się do lombardów, w których zabezpieczyli piłę spalinową oraz laser stabilizujący. Dodatkowo okazało się, że zatrzymany jest poszukiwany przez Sąd celem odbycia kary pozbawienia wolności.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu 4 zarzutów. Dwa z nich dotyczyły kradzieży z włamaniem oraz usiłowania kradzieży z włamaniem  natomiast 2 zarzuty przestępstwa oszustwa. Skradziony towar został częściowo odzyskany. Za popełnione przestępstwo sprawcy grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Skomentuj post