Oświęcim. Księgowa przywłaszczyła prawie 2 miliony złotych

66-letnia mieszkanka powiatu oświęcimskiego została tymczasowo aresztowana w związku z podejrzeniem przywłaszczenia blisko 2 milionów złotych z kasy zapomogowo-pożyczkowej. O areszcie tymczasowym zdecydował Sąd Rejonowy w Oświęcimiu na wniosek Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu.

W ubiegłym tygodniu (9.06.2022) policjanci z Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy wykonywali czynności zlecone przez Prokuraturę Rejonową  w Oświęcimiu mające na celu zebranie dowodów w sprawie przywłaszczenia pieniędzy z Pracowniczej Kasy Zapomogowo – Pożyczkowej przez księgową.

– W trakcie czynności ustalono, że w ciągu trzynastu lat 66–latka dokonała przywłaszczenia pieniędzy w kwocie 1 850 000 złotych na szkodę ponad tysiąca osób. Pokrzywdzeni to członkowie Kasy Zapomogowo Pożyczkowej działającej w placówkach oświatowych z terenu powiatu oświęcimskiego – informuje KPP w Oświęcimiu.

W piątek (10.06.2022) podejrzana została doprowadzona do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu gdzie na podstawie zebranych dowodów został jej przedstawiony zarzut przywłaszczenia powierzonego mienia o znacznej wartości, do którego podejrzana się przyznała. Wprost z Prokuratury 66-latka została doprowadzona przez oblicze sędziego Sądu Rejonowego w Oświęcimiu, który na wniosek prokuratora,  zastosował wobec podejrzanej trzymiesięczny areszt tymczasowy. Za  dokonane wyłudzenia  grozi jej kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Skomentuj post