Dwóch 18-latków ciężko rannych na Gubałówce (ZDJĘCIA)

Znamy okoliczność wypadku quada, do którego doszło we wtorkowy wieczór 14 czerwca na deptaku głównym na Gubałówce. Ciężko ranni zostali dwaj 18-latkowie, którzy podróżowali quadem.

We wtorek wieczorem tj. 14 czerwca br. około godziny 20:00 do tatrzańskiej policji wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem quada na Gubałówce. Z przekazanych informacji wynikało, że osoba kierująca quadem z nieznanych przyczyn zjechała nagle z drogi uderzając w drewnianą konstrukcję znajdującą się w pobliżu krawędzi jezdni. W efekcie zderzenia pojazd przewrócił się, a dwie osoby nim jadące upadając na jednię doznały poważnych obrażeń ciała. Bardzo szybko na miejscu wypadku pojawiły się służby ratunkowe, które przystąpiły do udzielania pomocy poszkodowanym.

– Poważnie ranni 18-latkowie z powiatu tatrzańskiego zostali przetransportowani do szpitali w Nowym Targu i w Zakopanem. Po pewnym czasie zaczęły docierać pierwsze informacje o ich stanie zdrowia. Wprawdzie doznali licznych złamań i obrażeń wewnętrznych, ale na szczęście ich życiu obecnie nie zagraża niebezpieczeństwo. Poszkodowanym tj. mężczyźnie i kobiecie pobrano krew do dalszych badań – informuje KPP w Zakopanem.

Na miejscu wypadku pracowali policjanci zakopiańskiej drogówki oraz technik kryminalistyki. Ustalono świadków zdarzenia oraz przeprowadzono oględziny miejsca wypadku. Po ich zakończeniu zniszczony quad zabezpieczono do dalszych badań.

Wszelkie okoliczności i przyczyny tego poważnego zdarzenia będą wyjaśniane w toku policyjnego dochodzenia.

R.W./fot.#policjazakopane

Skomentuj post