Rekord Diamentowej Ligii i zwycięstwo Pawła Fajdka w Oslo!!!

Znakomity ostatni rzut na odległość 80.56 metra zapewnił zwycięstwo Pawłowi Fajdkowi w konkursie rzutu młotem podczas zawodów Diamentowej Ligii w Oslo. Wynik Polaka jest także rekordem najważniejszego cyklu dla lekkoatletów i trzecim w tym roku wynikiem na świecie. Trzecie miejsce zajął Wojciech Nowicki. 

Rzut młotem nie należy do punktowanych konkurencji cyklu Diamentowej Ligii w 2022 roku. Organizatorzy zawodów w Oslo postanowili jednak zorganizować konkurs, w którym wystartowała trójka medalistów Igrzysk Olimpijskich w Tokio, czyli Norweg Eivind Henriksen oraz dwójka biało-czerwonych: Wojciech Nowicki oraz Paweł Fajdek.

Prowadzenie już w pierwszej kolejce rzutów objął Fajdek, uzyskując 77.96 metra. W trzeciej kolejce na prowadzenie wyszedł Węgier Bence Halasz (78.42), a Paweł Fajdek także poprawił swój rezultat o 20 centymetrów. W czwartym rzucie Halasz po raz kolejny poprawił dwój wynik na 78.73. Do prowadzących zbliżył się także Wojciech Nowicki, którego młot w piątej próbie wylądował także ponad 78 metrów.

O wszystkim zdecydowała szósta – ostatnia kolejka w której swoją klasę pokazał Paweł Fajdek. Nasz wielokrotny medalista imprez mistrzowskich wyrzucił młot na odległość 80 metrów i 56 centymetrów, który od 16 czerwca 2022 roku jest nowym rekordem Diamentowej Ligii i zarazem trzecim wynikiem w światowych tabelach bieżącego sezonu. Na trzecie miejsce awansował także drugi z Polaków, który zakończył zawody z rezultatem 78.36.

Skomentuj post