Hubert Hurkacz miażdży światową “1” i wygrywa w Halle

Cóż za wspaniała forma Huberta Hurkacza na trawiastych kortach w niemieckim Halle. Polak w finale turnieju ATP500 zmiażdżył światową “jedynkę” Rosjanina Daniła Miedwiediewa wygrywając mecz 6:1;

Turniej ATP500 w niemieckim Halle przebiegał po myśli Huberta Hurkacza. Ze spotkania na spotkanie Polak pokazywał coraz lepszy tenis i wszyscy kibice zacierali ręce na starcie z numerem jeden na świecie Daniłem Miedwiediewem. Rosjanin we wcześniejszych pojedynkach gromił swoich rywali, będąc w całym turnieju prze łamanym tylko raz przez Niemca Oscara Otte.

Pierwszy set to deklaracja rywala przez Huberta Hurkacza. Polak przełamał Rosjanina dwukrotnie, nie dając mu szans na rozwinięcie skrzydeł. Na korcie widać było różnice na korzyść naszego tenisisty praktycznie w każdym detalu począwszy od znakomitego serwisu.

Druga odsłona rozpoczęła się dla najwyżej sklasyfikowanego w rankingu ATP Polaka znakomicie. Już w pierwszym gemie przełamał Miedwiediewa i w następnych minutach gra toczyła się gem za gem. Przy stanie 4:2 Hubert Hurkacz miał szanse na drugie przełamanie w partii, ale wojnę nerwów wytrzymał Rosjanin. Podobnie było przy stanie 5:3. Jednak wspaniały serwis naszego rodaka dał mu pewne zwycięstwo w secie 6:4 oraz w całym spotkaniu.

Po nieco ponad godzinie gry Polak wygrał prestiżową imprezę rangi ATP500 w Halle, rozbijając tenisistę z Rosji 6:1; 6:4. Wimbledon zapowiada się fantastycznie!!!