Orawski piknik “Murem za mundurem” w Lipnicy Wielkiej (ZDJĘCIA)

W sobotę 19 czerwca na stadionie piłkarskim w Lipnicy Wielkiej odbył się Orawski Rodzinny Piknik Rekreacyjny pod hasłem „MUREM ZA MUNDUREM”. Organizatorami imprezy, w której wzięli udział funkcjonariusze z KPP w Nowym Targu byli Gmina Lipnica Wielka  oraz  Stowarzyszenie „Gdzie Dwóch albo Trzech”.

Orawski Rodzinny Piknik Rekreacyjny został zorganizowany w niedzielę tj. 19 czerwca br. na stadionie piłkarskim w Lipnicy Wielkiej. Głównym organizatorem była  Gmina Lipnica Wielka  oraz  Stowarzyszenie „Gdzie Dwóch albo Trzech” działające na rzecz potrzebujących, w tym także na rzecz osób niepełnosprawnych. Z uwagi na toczącą się wojnę w Ukrainie, zaangażowanie służb mundurowych w obronę granicy, tegoroczna edycja pikniku odbyła się pod hasłem „MUREM ZA MUNDUREM”.

Podczas imprezy organizatorzy przygotowali dla uczestników wiele atrakcji. Nie mogło także zbraknąć stoiska profilaktycznego nowotarskiej komendy. Policjanci rozdawali ulotki, broszury, książeczki edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa nad wodą, bezpieczeństwa podczas wakacyjnego wypoczynku, a także materiały dotyczące zagrożeń w sieci. Przekazywali cenne wskazówki i udzielali porad m.in. jak bezpiecznie zachować się w czasie wakacyjnego  wypoczynku. Dla najmłodszych zorganizowano konkursy, a dzieci bardzo chętnie odpowiadały na pytania z zakresu bezpieczeństwa. Nie brakowało również chętnych do wykonania odbitki własnych linii papilarnych.

Dzieci mogły poznać pracę policjanta i zobaczyć elementy i wyposażenie funkcjonariusza. Najmłodsi chętnie pozowali do pamiątkowych zdjęci i siadali za kierownicą policyjnego radiowozu, czy quada. Podczas rozmowy z osobami starszymi, funkcjonariusze przestrzegali przed oszustwami metodami m.in.  na wnuczka i na policjanta. Rozmówcy otrzymywali również ulotki informujące o metodach i sposobach działania oszustów.

Za wsparcie i udział w akcji charytatywnej na rzecz osób niepełnosprawnych, policjanci otrzymali z rąk organizatorów grawerowane podziękowanie.

Skomentuj post