Wypadek w Klęczanach. Jedna osoba ranna (ZDJĘCIA)

Do bardzo groźnego zdarzenia doszło w poniedziałek 20 czerwca w Klęczanach. Około godziny 5:23 miało miejsce zderzenie dwóch samochodów osobowych Jedna osoba została przetransportowana do szpitala. 

20 czerwca o godzinie 5.23 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu oraz OSP Klęczany zadysponowane zostały do działań w Klęczanach. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło do zdarzenia dwóch samochodów osobowych. Podróżowały nimi w sumie trzy osoby, które opuściły pojazdy o własnych siłach. Jedna z nich znajdowała się już w oddalonym o 200 metrów od miejsca zdarzenia domu.

– Jeden samochód znajdował się poza jezdnią na pobliskiej łące, natomiast drugi na prawym pasie jezdni.  Droga była zablokowana w obydwu kierunkach. Z samochodu stojącego na drodze wyciekł płyn chłodniczy. Na miejscu zdarzenia znajdował się patrol policji. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach oraz  dotarciu do osoby, która znajdowała się we własnym domu. Po dotarciu do osoby poszkodowanej wraz z przybyłymi na miejsce zdarzenia ratownikami pogotowia ratunkowego stwierdzono, że jest ona ranna – informuje PSP w Nowym Sączu.

Po przebadaniu osoby poszkodowanej została ona przetransportowana do szpitala. Po wykonaniu czynności dochodzeniowych przez Policję zepchnięto samochód z jezdni na pobocze. Usunięto z jezdni pozostałości po zdarzeniu. Posypano sorbentem rozlane płyn eksploatacyjne. Działania strażaków trwały trzy godziny.

Skomentuj post