Joanna Kil i Jakub Karkalik na podium LOTOS CUP (ZDJĘCIA)

Znakomicie spisali się zawodnicy KS Chochołów w rywalizacji kombinatorów norweskich podczas I edycji zawodów LOTOS CUPR, które zostały rozegrane w Szczyrku. Na drugim stopniu podium stanęli Jakub Karkalik oraz Joanna Kil.

W rywalizacji młodzików w kombinacji norweskiej (skok na skoczni HS75 oraz bieg 2400 metrów) na starcie stanęło czterech zawodników chochołowskiego klubu. Wielki sukces odniósł Jakub Karkalik, który zajął drugie miejsce. W czołowej “10” znaleźli się jeszcze siódmy Illia Chebolda oraz ósmy Hektor Kapustik. Szymon Sarniak uplasował się na czternastej pozycji.

Ciekawie było wśród kobiet (skok na skoczni HS75 i bieg 2400 metrów). Wygrała Natalia Słowik, a tuż za nią znalazła się zawodniczka i trener biegów narciarskich w KS Chochołów Joanna Kil.

Wśród juniorów młodszych (skok na skoczni HS104 oraz bieg 3600 metrów) na dziewiątej pozycji uplasował się Jan Mroczkowski. Świetnie spisał się w rywalizacji chłopców starszych Bartłomiej Czech, plasując się tuż za podium. 16 był Marcin Bobak, natomiast tuż za nim znalazł się Patryk Bednarz.

Warto zaznaczyć, że klub Sportowy KS Chochołów realizuje z powodzeniem projekt “Projekt na medal”, którego sponsorem głównym jest Bank Gospodarstwa Krajowego.

Skomentuj post