Piątka dzieci wśród poszkodowanych w wypadku autobusu (ZDJĘCIA)

Państwowa Straż Pożarna w Nowym Sączu podała szczegóły akcji ratowniczej, która miała miejsce po zderzeniu autobusu MPK i osobówki na ulicy Węgierskiej w Nowym Sączu. W wypadku do którego doszło tuż przed godziną 19 poszkodowanych zostało siedem osób, w tym piątka dzieci. 

23 czerwca o godzinie 18.54 zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu zadysponowane zostały do działań  w Nowym Sączu na ulicę Węgierską. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że doszło do zderzenia dwóch pojazdów tj: samochodu osobowego Volksvagen, którym podróżowały dwie osoby w tym dziecko oraz autobusu MPK, którym podróżowało 8 osób w tym 4 dzieci.

Wszyscy uczestnicy zdarzenia wyszli z pojazdów o własnych siłach. Pojazdy znajdowały się na jezdni blokując jeden pas ruchu. Po przyjeździe zastępu straży pożarnej ruch  drogowy wstrzymano całkowicie.  Działania zastępów  straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu klem od akumulatorów oraz udzieleniu pomocy medycznej czterem osobom poszkodowanym. Pozostałym poszkodowanym uczestnikom zdarzenia pomocy medycznej udzielili ratownicy karetek Pogotowia Ratunkowego. Dokonano sorpcji płynów eksploatacyjnych.

Po udzieleniu pomocy poszkodowanym kierowano ruchem, który odbywał się wahadłowo. Usunięto samochody na pobocze wraz z pozostałościami  po kolizji z jezdni. W zdarzeniu poszkodowanych zostało łącznie 7 osób w tym piątka dzieci. Działania strażaków trwały ponad godzinę.

fot. PSP Nowy Sącz

Skomentuj post