Pijany kierowca TIRa zatrzymany w Oświęcimiu (ZDJĘCIA)

Kolejny nieodpowiedzialny kierowca na małopolskich drogach. 43-latek z powiatu rybnickiego zatrzymany na ulicy Legionów w Oświęcimiu miał w organizmie 0,6 promila alkoholu. Sprawa zakończy się w sądzie. 

W czwartkowy ranek 23 czerwca tuż przed godziną 7  policjanci z oświęcimskiej drogówki przy użyciu podręcznego alkotestera kontrolowali trzeźwość kierowców poruszających się ulicą Legionów (DK44) w Oświęcimiu. Po sprawdzeniu kilku kierowców funkcjonariusze poddali kontroli kierującego samochodem ciężarowym marki Mercedes. Urządzenie wykazało, że znajduje się on pod wpływem alkoholu. W związku z tym kierujący został zatrzymany do szczegółowej kontroli. Chwilę później alkosensor w wydychanym powietrzu wykazał u mężczyzny 0,6 promila alkoholu.  W związku z powyższym 43 – latek został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych

Takie akcje kontroli stanu trzeźwości kierowców to codzienne zadania policjantów oświęcimskiej drogówki. Mają one na celu ograniczenie bądź wyeliminowanie drogowych przestępców wsiadających za kierownice po alkoholu.  Oświęcimska drogówka dysponuje coraz większą liczbą podręcznych alkotesterów między innymi dzięki wsparciu Urzędu Miasta Oświęcim oraz Rady Miasta Oświęcim.

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.