Rozmowa z Marianem Gromalą, twórcą TV WAKS

Są na świecie osoby, które pomimo przeszkód realizują swoje marzenia. Jedną z nich jest Marian Gromala, mieszkaniec miejscowości Waksmund w powiecie nowotarskim, który pomimo niepełnosprawności realizuje swój medialny cel – TV WAKS. Jednak aby móc w pełni rozwinąć skrzydła, potrzebuje Waszej pomocy. Zapraszamy na ciekawą rozmowę. 

Skąd wziął się u Ciebie pomysł na dziennikarstwo i kiedy miało to miejsce???

Wszystko zaczęło się w 2018 roku. Tak naprawdę zacząłem od zwykłych filmików i reportaży ze swojej miejscowości. Przyjąłem także nazwę, jak to można powiedzieć ksywę – TV WAKS. Zacząłem od rapowania, jeszcze wtedy nie wiedziałem, że zajmę się dziennikarstwem, ponieważ życie moje nie było usłane miodem. Dopiero później, za jakiś czas dowiedziałem się, że mogę też prowadzić swoje media. Złożyłem wszystkie potrzebne papiery do Sądu Okręgowego w Nowym Sączu, po czym dostałem pozwolenie i tak się rozpocząłem przygodę ze swoimi mediami. 

Jakie są Twoje dziennikarskie marzenia oraz cele na przyszłość?

Jestem młodym dziennikarzem, dopiero zaczynającym to nie lada zadanie i chłopakiem z niepełnosprawnością w stopniu lekkim. Muszę się wiele nauczyć i obserwować nasze lokalne media. Nie jest to łatwe zadanie, które postawiłem sobie za cel. Nie będzie to łatwe, tak łatwo ja się nie poddaję. Mam kolegów i koleżanki, którzy na pewno mi w tym pomogą jeśli będę tego potrzebował. Na razie zbieram na sprzęt dziennikarski i fotograficzny. Robię, co mogę powolutku, aż do skutku.

Właśnie chciałem zapytać o niepełnosprawność. Jesteś świetnym przykładem na to, że także z nią można się rozwijać. Czy były osoby, które z jej powodu odradzały Ci tego kierunku działań???

Powiem tak, nie ma rzeczy, których nie można zrobić jeżeli sam nie będziesz tego chciał i nie ma muru nie do pokonania. Właśnie pokazałem ludziom, że z moją niepełnosprawnością mogę dalej działać i się rozwijać. To, że nie bałem się powiedzieć ludziom iż jestem troszkę niepełnosprawny uświadomiło mnie w tym, że rozmowa z ludźmi może pomóc i mi pomogła. Powiedziałem szczerze jak było w moim życiu, na przykład do jakiej szkoły chodziłem. Chyba każdy powinien porozmawiać ludźmi. Ja po prostu się nie bałem i wyszedłem do ludzi. A czy byli ludzie którzy mi to odradzali? Powiem tak, było wiele przeciwwskazań bym się tym zajął, ale powiedziałem sobie nie – jeżeli ja poddam się to nic z tego nie będzie. Powiedziałem stanowcze nie i  dzięki temu dalej działam jak widać na moich mediach społecznościowych. 

Jesteś świetnym przykładem tego że niemożliwe nie istnieje. Jednak, żeby się rozwijać dalej potrzebujesz pomocy?

Tak, dokładnie. Jak już wspominałem to nie lada wyzwanie, dlatego założyłem sobie zbiórkę pieniążków na potrzebny mi sprzęt do wykonywania tejże działalności. To też jeden z celów który pragnę osiągnąć z pomocą ludzi dobrej woli i serca. Nie liczę na mannę z nieba, nie siedzę w miejscu, tyko dalej robię swoje. Pragnę jeszcze dodać, jeżeli będziesz się bał, że tego nie osiągniesz to wyjdź i pokaż, że potrafisz. Wtedy zobaczysz że na pewno się opłaci. 

Współpracujesz także z portalem M jak Małopolska. Jako oceniasz pomysł na informacyjne otwarcie się na teren województwa małopolskiego?

Jest to fajna sprawa. Praca z portalem M jak Małopolska pozwoli mi na dotarcie do szerszego grona odbiorców, którzy mogą odwiedzić mój portal TV WAKS Podhale głos regionu na Facebooku. Dziękuję panu redaktorowi z M jak Małopolska za przeprowadzenie ze mną wywiadu, za poświęcony czas i za zaufanie. Pozdrawiam Marian Gromala z TV Waks. 

PONIŻEJ LINK DO ZRZUTKI: 

https://zrzutka.pl/cmddwy

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.