O mały włos nie spłonął kościół w Słopnicach (ZDJĘCIA)

Często zdarza się, że niepozorny pożar może zakończyć się tragedią. Tak też mogło być w Słopnicach, gdzie koło kościoła p.w. św. Jana Pawła II w sobotni wieczór 24 czerwca zapaliły się tuje i krzewy. Na całe szczęście na czas zjawili się strażacy. 

Ogień obok kościoła w Słopnicach, miejscowości leżącej w powiecie limanowskim pojawił się w sobotę 24 czerwca około godziny 19.

– Do SK KP PSP wpłynęło zgłoszenie o pożarze Kościoła Parafialnego w Słopnicach po dojeździe i rozpoznaniu naszego zastępu zastaliśmy rozwinięty pożar tui i krzewów przy Kościele – informowała OSP w Słopnicach Dolnych.

– W pierwszej kolejności podano prady wody z szybkiego natarcia na obszar objęty ogniem oraz obszar bezpośrednio zagrożony. W tym czasie została utworzona druga linia w celu podania większego prądu wody aby całkowicie ugasić pożar. Kościół został sprawdzony miernikiem wielogazowym oraz oddymiony wentylatorem – relacjonują strażacy.

Z ogniem walczyły jednostki z OSP Słopnice Dolne oraz PSP Limanowa. Na miejscu pojawili się również funkcjonariusze Policji.

fot. OSP Słopnice Dolne 

Skomentuj post