Dzwon z udziałem quada w gminie Kamionka Wielka (ZDJĘCIA)

Bardzo groźnie wyglądające zderzenie samochodu osobowego z quadem miało miejsce w sobotę 25 czerwca po godzinie 20 w miejscowości Mszalnica w gminie Kamionka Wielka. Na całe szczęście obeszło się bez poszkodowanych. 

25 czerwca o godzinie 20.21 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu oraz OSP Mszalnica zadysponowane zostały do działań w Mszalnicy.  Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że na drodze gminnej zderzyły się samochód osobowy Peugeot oraz  quad Benyco.

– Na miejscu zdarzenia znajdowała się karetka Pogotowia oraz Policja. Pojazdami podróżowali sami kierujący. Kierujący samochodem osobowym opuścił pojazd o własnych siłach i nie uskarżał się na żadne dolegliwości. Kierujący quadem siedemnastolatek znajdował się w karetce pogotowia i był pod opieką ratownika medycznego. Po wstępnym przebadaniu poszkodowanego na miejscu zdarzenia został on przetransportowany do szpitala. Z samochodu osobowego nastąpił wyciek płynu chłodniczego a z quada wyciekł olej silnikowy. Ruch na drodze był całkowicie zablokowany – informuje PSP w Nowym Sączu.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz rozłączeniu akumulatorów w obu pojazdach. Posypano rozlane płyny sorbentem. Na miejscu pozostał zastęp z OSP Mszalnica oraz policja. Po zakończonych czynnościach  dochodzeniowych prowadzonych przez policję samochód osobowy został przemieszczony na posesję a quada zepchnięto na pobocze. Usunięto pozostałości po kolizji na pobocze. Działania strażaków trwały ponad godzinę.

fot. PSP Nowy Sącz 

 

Skomentuj post