Udana wyprawa ratowników po rannego taternika (ZDJĘCIA)

Udana niedzielna akcja ratowników TOPR w Tatrach. Przegląd godziną 19 zakończyła się wyprawa po taternika jaskiniowego, który został ranny w Jaskini pod Wantą. 

Przed godziną 19 zakończyła się wyprawa po rannego taternika jaskiniowego w Jaskini Pod Wantą. Zgłoszenie do centrali TOPR dotarło około godziny 13. Po godzinie 14 pod otwór jaskini śmigłowcem przetransportowano 15 Ratowników wraz z całym niezbędnym sprzętem. Pierwsza grupa Ratowników do poszkodowanego taternika dotarła o godzinie 15:20.

Po podaniu leków i zaopatrzeniu uszkodzonego barku, taternika udało się sprawnie wydostać na powierzchnię oraz śmigłowcem przetransportować do zakopiańskiego szpitala.

Dzisiaj mija koniec pierwszego wakacyjnego weekendu. Tatry odwiedziło bardzo wielu turystów. Od piątku TOPR udzielił pomocy łącznie 12 osobom. Kilka z nich musiało zostać przetransportowanych do szpitala przy użyciu śmigłowca. Były to urazy kończyn dolnych w Koziej Dolince, Morskim Oku czy Wyżniej Kondrackiej Przełęczy. Kilka osób potrzebowało pomocy podczas powrotu z gór z racji na zapadający zmrok oraz złe warunki atmosferyczne.

Przed nami ciepły wakacyjny okres. W Tatrach mogą wystąpić burze. Planujmy rozsądnie wyjścia w góry.

fot. TOPR

Skomentuj post