Nauka pływania w Krakowie – jaką szkołę pływania najlepiej wybrać?

Wybór odpowiedniej szkoły nauki pływania wcale nie jest łatwy. Nie wystarczy zapisać się na zajęcia na najbliższy basen. By efekty były zadowalające, a nauka przebywała sprawnie i z przyjemnością, warto poświęcić trochę czasu na poszukiwania. Najlepsza będzie szkoła, w której pracują doświadczeni, empatyczni instruktorzy. To dzięki nim treningi sprawią Ci wiele radości. Sprawdź, gdzie w Krakowie znajdziesz najlepszą naukę pływania!

Doświadczenie ma znaczenie – kompetentni instruktorzy

Efektywna nauka to iloczyn wiedzy i doświadczenia instruktorów. Wybierając więc szkołę pływania, koniecznie sprawdź, kto tam pracuje. Dowiedz się, jakiej metodyki używa, jakie ma sukcesy zawodowe za sobą. A jeśli szukasz nauki pływania dla swojego dziecka, koniecznie sprawdź, czy instruktor ma specjalne kursy, umożliwiające pracę z najmłodszymi. To bardzo ważne, by instruktor nauki pływania miał umiejętności pozwalające mu na interakcje z najmłodszymi. Wówczas malec będzie przychodził na zajęcia z chęcią.

Weź to pod uwagę, planując naukę pływania dla dzieci. Kraków to miejsce, gdzie z pewnością znajdziesz nie jedną szkołę pływania. Sprawdź jednak ofertę w Move Akademii (https://www.moveakademia.pl). Zajęcia organizowane są tutaj już od 6 roku życia, a certyfikowani instruktorzy uczą pływania od podstaw dzieci i dorosłych. Pomagają również doskonalić umiejętności pływackie, a nawet przygotować się do startu w triathlonie.

Zajęcia grupowe czy indywidualne – które i dla kogo?

Zajęcia indywidualne sprawdzą się w przypadku osób, które boją się wody, potrzebują się z nią oswoić lub nigdy wcześniej nie miały do czynienia z pływaniem. To także doskonały wybór dla nieśmiałych dzieci. Indywidualne zajęcia pokocha niepewny siebie malec, który potrzebuje trochę więcej czasu, by zdobyć podstawowe umiejętności. Nauka jeden na jeden to także doskonały wybór dla dorosłych, którzy mają problemy z koncentracją w większej grupie kursantów lub po prostu chcą podnieść swoje umiejętności, czy szykują się do zawodów pływackich.

Z kolei zajęcia grupowe spodobają się przede wszystkim kursantom, którzy lubią rywalizację, a praca w grupie dodatkowo ich motywuje. Nauka pływania w parach to także doskonała frajda dla dzieci. Szczególnie chętnie uczestniczyć będą na takie zajęcia starszaki oswojone już z wodą i zasadami panującymi na basenie, a także dorośli chcący udoskonalić swoje umiejętności pływacie o nowe style.

Jak często trenować, by nauczyć się pływać?

To kiedy lekcje pływania przyniosą efekty, zależy od wielu czynników. Między innymi od ogólnej sprawności fizycznej kursanta, składu ciała (masy mięśniowej i poziomu tkanki tłuszczowej), ruchomości stawów i ogólnych predyspozycji. Najważniejsze jednak, by treningi były regularne. Takie absolutne minimum to dwie lekcje w tygodniu trwające 45 minut. Są jednak osoby trenujące bardziej intensywnie. Trzy treningi w tygodniu po 90 minut każdy z pewnością będą efektywniejsze.

Bez wątpienia najważniejsze w tym wszystkim jest frajda z nauki pływania. Kraków jest miejscem, gdzie z pewnością znajdziesz najlepszą dla siebie i swojego dziecka szkołę. Pamiętaj, że doskonaląc umiejętności pływackie, poprawiasz ogólną kondycję organizmu, jego odporność i sprężystość ruchów. Do zobaczenia na basenie!

Skomentuj post