Polki błyszczą na kortach Wimbledonu!!!

Wspaniale prezentuje się damska część biało-czerwonej ekipy w tegorocznym turnieju wielkoszlemowym na kortach Wimbledonu. W drugiej rundzie zobaczymy aż pięć reprezentantek Polski. We wtorek awans zapewniły sobie Iga Świątek oraz Magdalena Fręch.

Znakomitą passę naszych tenisistek rozpoczęła Maja Chwalińska, która pokonała w dwóch setach Czeszkę Katerinę Siniakovą 6:0, 7:5. Reprezentantka sąsiadów zza południowej miedzy była faworytką spotkania, ale młoda Polka, która nie tak dawno wznowiła karierę nie dała jej najmniejszych szans. Jej śladami poszła Magdalena Linette, zwyciężając z Meksykanką Fernandą Contreras 6:1, 6:4, a także Katarzyna Kawa, która po zaciętym pojedynku wygrała w trzech setach 6:4, 3:6, 7:5 z Kanadyjką Rebeccą Marino.

Magdalena Fręch odprawiła faworytkę

We wtorek największą sensację sprawiła Magdalena Fręch. Jej przeciwniczką była bowiem rozstawiona z numerem 21 Włoszka Camila Giorgi. Polka, która sklasyfikowana jest na 92 pozycji w rankingu WTA była skazana na pożarcie, ale pokazała klasę. Pierwszy set był bardzo zacięty i zakończył się tie-breakiem wygranym przez Fręch do czterech.

Druga odsłona spotkania to już całkowita dominacja Polki, która raz za razem przełamywała serwis faworytki tego spotkania. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 7:6 (4), 6:1.

Tylko moment słabości Igi Świątek

Świetne spotkanie rozegrała również Iga Świątek. Polka zwyciężyła po raz 36 z rzędu, notując najdłuższą passe wygranych meczy od 25 lat!!! Ostatnią tenisistką, która w taki sposób dominowała na kortach była Martina Hingis, kończąc w 1997 roku passę 37 kolejnych wygranych pojedynków.

Chorwatka Jana Fett wydawała się być łatwą przeprawą dla pierwszej rakiety świata na starcie Wimbledonu. Potwierdził to pierwszy set, wygrany łatwo i niezwykle szybko 6:0. Chwila słabości Raszynianki nastąpiła w drugiej odsłonie, kiedy to dwukrotnie została przełamana przez rywalkę i przegrywała 3:1. Później wszystko wróciło jednak do normy i po godzinie oraz 15 minutach Polka wygrała 6:0, 6:3.