Coraz bardziej opłaca się montaż fotowoltaiki dla biznesu – fotowoltaika dla firm

Ceny gazu i elektryczności eksplodują. Wzrasta zapotrzebowanie na systemy fotowoltaiczne w prywatnych gospodarstwach domowych jak i dla biznesu. Powoduje to też uniezależnienie się od importu paliw kopalnych, ogrzewania, materiałów palnych i paliw. Interesują Cię sposoby na oszczędność pieniędzy w Twojej firmie? Sprawdź ofertę dla biznesu Solgro Polska Panele Fotowoltaiczne.

Systemy fotowoltaiczne – fotowoltaika dla biznesu (systemy PV) mogą przetwarzać energię promieniowania słonecznego bezpośrednio na energię elektryczną. Od kilku miesięcy rosną koszty gazu i prądu. Konflikt na Ukrainie po raz kolejny przyczynił się do wzrostu cen.

Zapotrzebowanie na systemy fotowoltaiczne (systemy PV) wzrosło już w 2021 r.

Systemy fotowoltaiczne mogą przetwarzać energię promieniowania słonecznego bezpośrednio na energię elektryczną. W zasadzie panele fotowoltaiczne można montować na dachach domów, tarasach i balkonach. Wytwarzając własną energię elektryczną, można wtedy zużywać mniej energii elektrycznej z sieci, co wiąże się z niższymi rachunkami za prąd. Ponadto można zasilać sieć publiczną energią elektryczną z własnego systemu słonecznego, za co można uzyskać dodatkowe grosze do domowego budżetu. Jednak zanim oszczędności z systemu słonecznego się zwrócą, trzeba dokonać inwestycji.

Rosną koszty gazu i prądu: czas na instalację fotowoltaiczną – komu warto i kto zyska?

Dzięki takiemu systemowi słonecznemu około 30 procent wytwarzanej energii elektrycznej można wykorzystać bezpośrednio. Jeśli jednak energia elektryczna jest magazynowana, co najmniej 50 procent energii elektrycznej może być wykorzystane. Centrum konsumenckie mówi nawet o 70 proc. Jednak aby było to możliwe, wymagane jest przechowywanie baterii i magazynu energii.

Z ekonomicznego punktu widzenia system fotowoltaiczny jest opłacalny dla każdego, kto ma możliwość i pozwolenie na jego instalację, wyjaśnia centrum doradztwa konsumenckiego. Idealny jest dach skierowany na południe o kącie nachylenia od 30 do 35 procent. Ale nawet jeśli tak nie jest, energia elektryczna jest nadal generowana przez energię słoneczną. Zysk jest tylko nieznacznie niższy.

Czy system fotowoltaiczny jest tego wart? Możliwe rozwiązanie przeciwko wysokim kosztom gazu i energii elektrycznej

Im więcej energii słonecznej zużyjesz bezpośrednio, tym szybciej inwestycja w system się zwróci. Jeśli te oszczędności zostaną zsumowane na przestrzeni lat, zrównoważą się z wydatkami na instalację i zakup systemu fotowoltaicznego. Jeśli sam zużywasz jeszcze więcej energii elektrycznej, oszczędzasz więcej i szybciej się bilansuje. Istnieją również różne dotacje, które można wykorzystać.

Skomentuj post