Pirat na jednośladzie bez uprawnień pędził zakopianką (FILM)

Kolejny pirat drogowy na małopolskich drogach. Tym razem na zakopiance w Głogoczowie nieodpowiedzialny motocyklista bez uprawnień pędził ponad 150 km/h przy ograniczeniu do 50. 

Zdarzenie to miało miejsce około godz. 13.00 w Głogoczowie, na drodze krajowej nr 7. Po zatrzymaniu mężczyzny przez patrol SPEED z Sekcji Kontroli Ruchu Drogowego okazało się, że motocyklista nie posiada on wymaganego prawa jazdy kat A. Mając powyższe na uwadze, odstąpiono od ukarania mandatem karnym, gdyż sprawa musi zostać  skierowana do Sądu.  Za powyższe naruszenia prawa może być orzeczona kara grzywny do 30 tys. zł., oraz zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do lat 3.

Lekceważenie przepisów ruchu drogowego przez motocyklistów może skończyć się tragicznie. Od początku roku na małopolskich drogach zginęło już 12 motocyklistów, tj. o 7 więcej niż w tym samum czasie roku ubiegłego.

Brakiem odpowiedzialności wykazują się kierujący motocyklami, poruszający się po drogach bez wymaganych uprawnień. W bieżącym roku w Małopolsce skierowano już 316 wniosków do Sądu na kierujących motocyklami tj. o 193 więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Większość z nich dotyczyła właśnie prowadzenia pojazdu bez uprawnień.

Apelujemy o bezpieczną i rozważną jazdę tymi jednośladami.

Skomentuj post