Śmiertelne porażenie turysty na Giewocie (ZDJĘCIA)

Tragedia na Giewoncie. Podczas burzy, która przeszła w środowe popołudnie 29 czerwca piorun poraził turystę. Niestety pomimo przetransportowania poszkodowanego do zakopiańskiego szpitala nie udało się uratować jego życia. 

Kilka minut po godzinie 17 do centrali TOPR dotarło zgłoszenie o porażeniu piorunem turysty, który znajdował się w kopule szczytowej Giewontu.

– Na miejscu wypadku zdesantowano pięciu ratowników, którzy podjęli zaawansowane czynności resuscytacyjne. Chorego w trakcie resuscytacji podjęto śmigłowcem i przekazano do karetki na lądowisku w Zakopanem. Niestety, w szpitalu o godzinie 19 stwierdzono zgon turysty. Przyczyną śmierci było najprawdopodobniej bezpośrednie rażenie piorunem. Wypadek miał miejsce kilka metrów od krzyża na wierzchołku Giewontu – informuje Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

W dniu dzisiejszym TOPR śmigłowcem ewakuował jeszcze 2 inne osoby: turystkę po zasłabnięciu na Małym Kościelcu oraz osobę, która doznała urazu stawu skokowego przy zejściu z Kasprowego Wierchu na Halę Gąsienicową. Ponadto kilka osób z objawami zatrucia pokarmowego i odwodnienia przetransportowano samochodami do zakopiańskiego szpitala.

 

Skomentuj post