Tragiczna śmierć 17-latki w powiecie gorlickim (ZDJĘCIA)

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w środę 29 czerwca około godziny 21 w miejscowości Brunary. Podczas dachowania samochodu po długiej reanimacji zmarła 17-latka, a dwie osoby zostały ranne. 

– Wczoraj (29.06) tuż po godzinie 21 na drodze powiatowej w naszej miejscowości doszło do wypadku drogowego. Trzy osoby z obrażeniami trafiły do szpitala. Niestety po długiej reanimacji zmarła 17-letnia kobieta. Na miejsce wypadku przyleciał również śmigłowiec LPR R6 – informuje Ochotnicza Straż Pożarna w Brunarach.

Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że 18-letni kierujący pojazdem marki Renault, z którym podróżowało troje pasażerów, jechał drogą powiatową w kierunku centrum miejscowości Brunary i podjął manewr wyprzedzania pojazdu marki Audi, który także poruszał się w tym samym kierunku. Podczas wyprzedzania zahaczył tyłem samochodu o pojazd wyprzedzany, stracił panowanie nad pojazdem, wjechał do przydrożnego rowu, a następnie po odbiciu został wyrzucony na jezdnię, gdzie doszło do wywrócenia pojazdu na bok. Na miejsce wypadku skierowano służby ratunkowe, w tym Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Pomimo prowadzonej akcji reanimacyjnej, życia 17-letniej pasażerki nie udało się uratować. Pozostali pasażerowie, tj. 16-latka  oraz 17-latek, którzy z poważnymi obrażeniami trafili do gorlickiego szpitala.  Wszyscy to mieszkańcy Gminy Uście Gorlickie.

W akcji ratunkowej wzięli udział strażacy z JRG Gorlice, a także OSP KSRG Brunary i OSP KSRG Ropa, śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Ratownik 6 oraz funkcjonariusze Policji. Na miejsce przybył również prokurator.

fot. OSP Ropa, OSP Brunary

Skomentuj post