Tragiczna śmierć kierowcy ładowarki w Tęgoborzy (ZDJĘCIA)

Wielka tragedia miała miejsce 2 lipca około południa w Tęgoborzy. Podczas prac doszło do wywrotki ładowarki, podczas której śmierć na miejscu poniósł przygnieciony przez maszynę kierowca. 

W sobotę 2 lipca o godzinie 12.23 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu oraz OSP Tęgoborze zadysponowane zostały do działań w Tęgoborzy. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że na drodze gminnej doszło do przygniecenia kierowcy przez ładowarkę.

– Przed przybyciem zastępów straży na miejscu była karetka Pogotowia Ratunkowego, której ratownicy nie podjęli medycznych czynności ratunkowych stwierdzając zgon kierującego. Działania strażaków polegały na zabezpieczenie miejsca zdarzenia. Na prośbę prowadzących czynności dochodzeniowe  podniesiono ładowarkę przy użyciu ciężkiego samochodu ratownictwa technicznego w celu wyciągnięcia zwłok kierującego – informuje PSP w Nowym Sączu.

Strażacy pomogli w załadunku pojazdu na lawetę przy pomocy wyciągarki samochodowej. OSP Tęgoborze po załadunku maszyny zmyło jezdnię i usunęło pozostałości powypadkowe. Działania strażaków trwały pięć godzin.

ZOBACZ TAKŻE

Skomentuj post