66-latek zabił nożem swoją żonę w Chrzanowie

Dramatyczne wydarzenia miały miejsce 29 czerwca w Chrzanowie. 66-letni mężczyzna śmiertelnie ranił nożem swoją o dwa lata młodszą żonę. Teraz grozi mu dożywocie. 

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w środę (29.06.br.) po południu w jednym z mieszkań w Chrzanowie. Do chrzanowskiej komendy wpłynęło zgłoszenie, że jakiś mężczyzna  na czwartym piętrze jednego z bloków wyrzuca różne przedmioty z balkonu.

Jak się okazało, 66-latek chwilę wcześniej zaatakował swoją żonę, zadając jej nożem liczne rany. Policja przy wsparciu strażaków siłą dostała się do mieszkania, gdzie funkcjonariusze znaleźli zwłoki kobiety. 64-letnia mieszkanka Chrzanowa zmarła przed przybyciem policjantów i służb ratowniczych. Na miejscu przeprowadzono czynności procesowe z udziałem mundurowych oraz prokuratora Prokuratury Rejonowej w Chrzanowie. Podejrzany mężczyzna w trakcie zatrzymania był bardzo agresywny, dopuszczając się czynnej napaści na policjantów oraz interweniującego strażaka.  Od mężczyzny w Szpitalu Powiatowym w Chrzanowie pobrano krew do badań na zawartość alkoholu oraz środków odurzających. Sprawca został zatrzymany i pod nadzorem funkcjonariuszy przebywał na obserwacji szpitalnej.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie sprawcy zarzutu zabójstwa.  Decyzją sądu 66-latek został aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu nawet dożywotnie pozbawienie wolności.

źródło: Małopolska Policja 

Skomentuj post