Pięciu kierowców z procentami w powiecie suskim

Tylko w poniedziałek 4 lipca funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej zatrzymali pięciu kierowców na gazie. Niektórzy podczas upałów tracą racjonalne myślenie. 

Po godzinie 6, w Osielcu policjanci zatrzymali do kontroli samochód marki Fiat. Kierujący 42-latek znajdował się w stanie nietrzeźwości. Wynik to ponad 0,9 promila w organizmie. Dalsza jazda tego kierowcy w tym stanie była niemożliwa. Przed godziną 6:30 w Zembrzycach policjanci zatrzymali do kontroli 39-letniego kierowcę citroena. W jego organizmie urządzenie do badania trzeźwości wykazało prawie pół promila. Podobnie jak poprzednikowi, zostało zatrzymane prawo jazdy.

Chwilę później, również w Zembrzycach policjanci zatrzymali do kontroli samochód marki Renault. Siedzący za kierownicą 41-latek znajdował się po użyciu alkoholu tj. ponad 0,2 promila. Trzecim, który został zatrzymany w tej miejscowości przez policjantów z drogówki, był kierowca samochodu marki Ford. Siedzący za kierownicą 42-latek znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało prawie 0,8 promila. Prawo jazdy tego kierowcy również zostało zatrzymane przez policjantów. Tuż przed godziną 8, w Sidzinie zatrzymano do kontroli samochód marki Volkswagen. Za kierownica siedział 56-latek. W jego organizmie znajdował się ponad 1 promil alkoholu.

Zatrzymani po użyciu alkoholu (poniżej 0,5 promila) poza zatrzymanym prawem jazdy, muszą liczyć się z wysoką karą grzywny natomiast tym, którzy kierowali, znajdując się w stanie nietrzeźwości grozi dodatkowo kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Skomentuj post