Uroczystości poświęcone mjr. “Łupaszcze” w Osielcu

Organizacja Małopolscy Patrioci serdecznie zaprasza na symboliczną wstęgę pamięci ku czci legendarnego dowódcy V Wileńskiej Brygady AK mjr. Zygmunta Szendzielarza ps. ”Łupaszka”.

Jest już to kolejna z rzędu, uroczystość poświęcona jednemu z najsłynniejszych dowódców walczących w czasie Powstania antykomunistycznego, organizowana przez organizację Małopolscy Patrioci. Uroczystość jak co roku rozpoczyna się od Mszy Świętej w kościele parafialnym w Osielcu, skąd później ma miejsce przemarsz pod dom Państwa Bazińskich, gdzie aresztowany został legendarny Major z Wileńszczyzny.
Program 10.07.2022 / Osielec:
11:00 – Msza Święta w intencji Żołnierzy Wyklętych
12:15 – Wymarsz spod kościoła pod pomnik mjr. Zygmunta Szendzielarza ps. “Łupaszka”
12:30 – Uroczystość pod pomnikiem połączona z pokazem grupy rekonstrukcyjnej i koncertem.
Wydarzenie Patronatem Honorowym objął Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych – który zajmuje się promocją i odkrywaniem historii Żołnierzy Wyklętych. Natomiast Patronat Medialny zapewniają redakacje: Sucha24, M jak Małopolska, powiatsuski24, Kamil Szynal Blog, Głos24.pl
Partnerzy: Euro-Trans Handzel, OSP Osielec, OSP Osielec Górny, Bułka z Masłem – restauracja z food truck’iem która zapewni ciepły posiłek w przystępnej cenie oraz PGRH ZP. “Błyskawica”.
Serdecznie zapraszamy!

Skomentuj post