Sprzedaż okien w salonie producenta

Producent okien – przyjaciel i doradca

„Czasy się zmieniają, a my zmieniamy się wraz z nimi” – mówi łacińska maksyma. Podobnie zmienia się postrzeganie naszego otoczenia. Zaczynamy najpierw zauważać, a następnie przywiązywać większą wagę do rzeczy, które jeszcze kilka dekad temu zdawały się być jednowymiarowe i oczywiste. Tak właśnie dostrzegliśmy okna i rolę, jaką mogą pełnić w naszym codziennym życiu.

– Kiedyś szczytem marzeń były białe okna PVC, a całkowitą ekstrawagancją i symbolem luksusu – ramy w kolorze mahoniu lub złotego dębu – wspomina Dawid Mickiewicz, ekspert marki OknoPlus. – Stolarka okienna była do bólu typowa, wybór praktycznie żaden, a rekordy popularności biły okna o wymiarze 1,5 x 1,5 m – dodaje.

Tak miały się sprawy związane z zakupem i montażem okien w początkach działalności OknoPlus – firmy, która obchodzi właśnie jubileusz ćwierćwiecza istnienia. Trochę się od tamtej pory zmieniło…

Okna PVC i ALU – ewolucja świadomości

Współczynnik przenikania ciepła typowych szyb wynosił kiedyś 3,0 a dzisiaj – 0,5. W czasach dawniejszych nikt nie zaprzątał sobie głowy takimi danymi, jednak od kilku lat klienci są znacznie bardziej świadomi. Sporą w tym zasługę ma każdy odpowiedzialny producent okien, który postawił na edukację i dynamiczne poszerzanie gamy swoich wyrobów. Obecna oferta firmy OknoPlus stwarza nabywcom niemal nieograniczone możliwości, co jednak generuje oczywiste problemy z wyborem. Okna PVC czy okna ALU? Jak najlepiej dopasować stolarkę do oczekiwań i zadań, jakie będzie miała wypełniać?

Nie wyważać otwartych drzwi… a raczej okien

Wspomnianą już edukację producent okien – firma OknoPlus – zaczął od własnego podwórka, bowiem wprowadzanie kolejnych innowacji nie miałoby najmniejszego sensu bez dokładnego zapoznania z nimi pracowników, którzy mają bezpośredni kontakt z klientami. – W produkt musieli uwierzyć handlowcy – to warunek konieczny by mogli sprzedawać rozwiązania, które bez cienia wątpliwości sami zainstalowaliby we własnych domach. Tylko wtedy w sposób uczciwy i rzetelny byli w stanie przedstawiać jego zalety potencjalnym nabywcom – podkreśla Dawid Mickiewicz, ekspert marki OknoPlus.

Mnogość i różnorodność okien dostępnych na rynku sprawia, że wybór bez konsultacji z fachowcem jest obarczony sporym ryzykiem popełnienia błędu, a przecież trzeba pamiętać, że to inwestycja, która ma służyć przez długie lata, i to służyć w sposób najlepszy z możliwych. Mimo wszystko warto więc samemu nieco zgłębić zagadnienie, by w rozmowie z doradcą czuć się po prostu pewniej.

Konsultacja z producentem okien

Na co zwrócić uwagę przy wyborze okien?

Dla większości kupujących podstawowym kryterium bywa wygląd, a to błąd. Owszem, estetyka jest bardzo istotnym czynnikiem, lecz dobry producent okien przez swojego przedstawiciela pomoże dopasować stolarkę do konkretnych oczekiwań i indywidualnych potrzeb każdego kupującego. Stosowanie pewnych rozwiązań narzucają kierujące nas na drogę energooszczędnego i ekologicznego budownictwa regulacje prawne. Inne wynikają ze zwykłego zdrowego rozsądku.

Zarówno okna PVC jak i okna ALU powinny być przede wszystkim ciepłe i przez to energooszczędne. Muszą wpuszczać do wnętrza maksymalną ilość naturalnego światła, a równocześnie być trudne do sforsowania dla włamywaczy i łatwe w obsłudze przez domowników. Chroniąc ich przed hałasem i niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi być także portalem dającym możliwie niezakłócony kontakt ze światem zewnętrznym.

Okna PVC wykonane ze szwajcarską precyzją

Gwarancję doskonałej izolacji, a także właściwości termicznych i akustycznych daje np. SwissForm Activ. Te sześciokomorowe okna PVC mają szybę głęboko osadzoną w profilu, co czyni je jeszcze cieplejszym przez zmniejszenie liniowego współczynnika strat cieplnych. Przy zastosowaniu odpowiednich pakietów szybowych o wysokim poziomie przepuszczalności światła rozwiązania SwissForm będą idealne do domów, w których naturalne oświetlenie jest jednym z podstawowych elementów aranżacyjnych wnętrza. Ich innowacyjna konstrukcja daje bowiem możliwość projektowania wielkogabarytowych przeszkleń.

Okno PVC SwissForm Activ

Minimalistycznie lecz funkcjonalnie, czyli okna ALU

Nowoczesny styl kreacji wnętrz w dużej mierze oparty jest na eleganckiej prostocie. Ważne są w nim – światło, przestrzeń, neutralne barwy, geometryczny porządek oraz komfort, który powinny zapewnić domownikom poszczególne elementy wyposażenia. Ten trend doskonale odzwierciedlają okna ALU Genesis, perfekcyjnie łączące w sobie piękno z pragmatyzmem. Przy zachowaniu najwyższej ergonomii użytkowania, funkcjonalności i nowoczesnej estetyki profilu, ze sporym marginesem wyprzedzają obowiązujące wymagania obowiązujących Warunków Technicznych. Wpisują się w nurt eko, dbając przy tym o domowy budżet.

Okno ALU Genesis

Finalne decyzje pomoże podjąć producent okien

Okna PVC i okna ALU dają tak szerokie możliwości personalizacji nawet w obrębie jednej linii, że praktycznie niemożliwy jest dobór optymalnego rozwiązania bez zasięgnięcia fachowej opinii. Przez 25 lat funkcjonowania na rynku firma OknoPlus w samym tylko województwie małopolskim dorobiła się jedenastu punktów partnerskich, łatwo zatem będzie znaleźć doradcę, który pomoże uniknąć przytłoczenia wachlarzem możliwości, materiałów, konstrukcji i kolorów.

Skomentuj post