Zderzenie autobusu i osobówki w Nowym Sączu (ZDJĘCIA)

Jedna osoba została poszkodowana w zderzeniu samochodu osobowego i autobusu MPK, do którego doszło 8 lipca  po godzinie 11 na ulicy Długosza w Nowym Sączu. 

8 lipca o godzinie 11.21 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu zadysponowane zostały do działań w Nowym Sączu na ulicę Długosza. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że na skrzyżowaniu ulic Długosza oraz Mickiewicza doszło do kolizji samochodu osobowego z autobusem. Na miejscu obecna była karetka Pogotowia Ratunkowego oraz Policja. Autobusem poza kierującym podróżowało sześciu pasażerów.

Jedna osoba została poszkodowana i była pod opieką ratownika medycznego Pogotowia Ratunkowego. Pozostałe osoby nie zgłaszały dolegliwości. Samochodem osobowym podróżował  kierowca, który opuścił pojazd o własnych siłach i nie zgłaszał żadnych dolegliwości. Z pojazdu marki Audi wyciekły płyny eksploatacyjne. Występowały utrudnienia w ruchu gdyż zablokowany był jeden pas jezdni. Działania zastępu straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia.

Osoba poszkodowana po przebadaniu pozostała na miejscu zdarzenia. Za zgodą policji oraz w asyście pracowników MPK, kierowca autobusu odjechał na zajezdnię. Po przybyciu Pomocy Drogowej oraz usunięciu samochodu osobowego dokonano sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Działania strażaków trwały prawie dwie godziny.

fot. PSP Nowy Sącz

Skomentuj post