Motocykliści bez uprawnień ujęci w powiecie tatrzańskim

W niedzielę 10 lipca na terenie całego powiatu tatrzańskiego policjanci ruchu drogowego prowadzili wzmożone działania prewencyjno-kontrolne pod nazwą „Motocykle”. Ich celem jest przede wszystkim zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach.

Zapewnienie bezpieczeństwa na drogach to jeden z priorytetów pracy policjantów. 10 lipca od wczesnych godzin porannych na drogach powiatu tatrzańskiego policjanci wydziału ruchu drogowego prowadzili działania pn. „Motocykle”, których celem jest m.in. eliminowanie z ruchu drogowego kierujących motocyklami, którzy nie posiadają uprawnień do tej kategorii pojazdu, kontroli stanu technicznego motocykli, a także sprawdzenie stanu trzeźwości kierowców. Policjanci reagują również na nieprawidłowe zachowania kierowców jednośladów polegających przede wszystkim na nieprzestrzeganiu ograniczeń prędkości oraz wykonywaniu niebezpiecznych manewrów na drodze.

Pierwsze efekty działań, to zatrzymanych dwóch kierujących motocyklami, którzy nie posiadali do ich prowadzenia odpowiednich uprawnień. A oznacza to, że minimalna grzywna za kierowanie motocyklem, jaka może wobec nich orzeczona to 1500 zł, a maksymalna – aż 30 tys. zł. Dodatkowo sprawa zostanie skierowana do sądu, który może orzec karę zakazu prowadzenia pojazdów na okres minimum 6 miesięcy, a maksymalnie nawet na 3 lata.

Okres wakacyjny jest to czas, w którym dochodzi do większej ilości zdarzeń drogowych z udziałem tych niechronionych uczestników ruchu drogowego. Apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Zadbajmy o wspólnie bezpieczeństwo na naszych drogach.

R.W./fot.#policjazakopane

Skomentuj post