Osiek. Jeden uciekł, drugi prowadził po narkotykach

Kolejni nieodpowiedzialni kierowcy na małopolskich drogach. W sobotę 9 lipca na terenie miejscowości Osiek doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów. Jak się okazało jeden z kierujących uciekł z miejsca zdarzenia, a drugi był pod wpływem narkotyków. 

W nocy z  soboty na niedzielę (9/10.07.br. o godzinie 22.40 służby ratunkowe interweniowały w Osieku na skrzyżowaniu Plac Tarniówka gdzie doszło do wypadku drogowego. Jak ustalili policjanci  27 – letni mieszkaniec powiatu pszczyńskiego kierując samochodem marki Pugeot skręcając w lewo w ulicę Główną nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu z przeciwka kierowcy samochodu marki Audi w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów.

Tuż po zderzeniu mieszkaniec gminy Kęty, który kierował audi zbiegł z miejsca zdarzenia. Z kolei badanie stanu trzeźwości kierowcy peugeota nie wykazało alkoholu lecz tester narkotykowy w ślinie mężczyzny wykazał środki odurzające z grupy metaamfetamin. Ponadto okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania.

Do szpitala na leczenie Pogotowie Ratunkowe przewiozło troje pasażerów peugeota tj. dwie kobiety i mężczyznę. Aktualnie funkcjonariusze  ustalają miejsce pobytu kierowcy audi oraz przyczynę jego ucieczki z miejsca zdarzenia. W trakcie dalszego postępowania policjanci  ustalą dokładne okoliczności tego wypadku drogowego.

Na ogromne podziękowania za prawidłową reakcję na zdarzenie zasługują świadkowie. Natychmiast powiadomili służby ratunkowe, a następnie zaczęli udzielać pierwszej pomocy uczestnikom wypadku drogowego.

Skomentuj post