Seniorka z Tarnowa straciła prawie 140 tysięcy złotych

Niestety pomimo ostrzeżeń po raz kolejny starsza osoba dała się oszukać. 70-latka z Tarnowa straciła prawie 140 tysięcy złotych, pozwalając na zdalną obsługę swojego komputera. 

W zeszłym tygodniu tarnowscy policjanci przyjęli zgłoszenie oszustwa, jakiego dopuściły się nieznane osoby w stosunku do 70-letniej mieszkanki Tarnowa. Kobieta rozmawiała z nimi telefonicznie w połowie czerwca i za ich namową, do rzekomego przelania pieniędzy z osiągniętych zysków, zainstalowała na swoim komputerze aplikację pozwalającą kontrolować zdalnie jej komputer. Jednakże zamiast wpłaty na konto kobieta zauważyła, że to z jej kont zniknęły wszystkie oszczędności, ponieważ  nieświadomie pozawierała umowy kredytowe, a zaciągnięte środki finansowe niemal natychmiast znikały z rachunków, jakimi dysponowała. W ten sposób kobieta straciła niemalże 140 tysięcy złotych.

Postępowanie w tej sprawie prowadzą tarnowscy policjanci. Ponawiamy apele do tarnowskich seniorów o rozłączanie rozmów, z nieznanymi osobami, które mamią nas ogromnymi zyskami, czy przedstawiają  wizje hakerów czyhających na zgromadzone środki finansowe na kontach.

Pamiętajmy, że oszuści sięgną po każdą metodę, by nas okraść.

Skomentuj post