Katarzyna Ździebło srebrną medalistką Mistrzostw Świata!!!

Wspaniały sukces Katarzyny Ździebło w pierwszej medalowej konkurencji Mistrzostw Świata w lekkoatletyce, które rozpoczęły się w Eugene. Polka w chodzie sportowym na 20 kilometrów zdobyła srebro, przy okazji ustanawiając nowy rekord kraju. 

Polka była jedną z faworytek, ale dystansu 35 kilometrów. Już po starcie Polka dołączyła do szerokiej czołówki chodu na 20 kilometrów – pierwszej konkurencji Mistrzostw Świata w lekkoatletyce, które rozpoczęły się w amerykańskim Eugene. Później sukcesywnie przesuwała się do przodu i przez większość dystansu szła na trzeciej pozycji, kilkanaście sekund za Peruwianką Kimberly Garcia Leon oraz Chinką Shijie Qieyang.

Na ostatnich kilometrach osłabła Chinka, którą szybko wyprzedziła Katarzyna Ździebło. Ostatecznie na mecie uzyskała czas 1:27:31, który jest od piątku 15 lipca nowym rekordem Polski. Do tej pory nie mogę w to uwierzyć. Spełniłam swoje marzenie. Wiedziałam, że jestem dobrze przygotowana. Poszłam odważnie i… udało się. Celowałam w 35 km – powiedziała po fantastycznym występie nasza reprezentantka.

Skomentuj post