Walczy o życie po wypadku na kosiarce ogrodowej (ZDJĘCIA)

Mieszkaniec powiatu tarnowskiego walczy o życie w tarnowskim szpitalu po wypadku na kosiarce ogrodowej. Do zdarzenia doszło w niedzielę 17 lipca około 2 w nocy na drodze publicznej w Lichwinie. 24-letni mężczyzna wsiadł na maszynę po imprezie. 

W niedzielę w nocy około 2, dyżurny został powiadomiony o zdarzeniu drogowym w Lichwinie, w którym młody mężczyzna potrzebuje pomocy medycznej. Na miejscu w pierwszej kolejności pojawili się ratownicy medyczni, którzy udzielali mu pierwszej pomocy. Ratownicy przewieźli rannego do tarnowskiego szpitala z urazem głowy oraz klatki piersiowej. Stan jego został określony jako ciężki.

Na miejscu pracowali również policjanci ruchu drogowego z Tarnowa, którzy ustalili okoliczności i przyczynę tego wypadku. Okazało się, że w sobotę wieczorem w jednym z domów spotkali się młodzi ludzie i spędzali wspólnie czas wolny. Około godziny drugiej w nocy w niedzielę wszyscy mieli się rozchodzić. Jeden z biesiadników, 24-latek opuszczając posesję z niewyjaśnionej do chwili obecnej potrzeby, wsiadł na kosiarkę ogrodową, którą uruchomi i odjechał. Zjeżdżając drogą publiczną z dużego wzniesienia w pewnym momencie stracił kontrolę nad kierowanym traktorkiem, który się przewrócił. Młody mężczyzna upadając uderzył głową w asfalt.

Zebrany materiał dowodowy posłuży wszczęciu postępowania, w którym zostanie również wyjaśniona trzeźwość jego uczestnika. W szpitalu bowiem została pobrana o rannego mężczyzny krew, w celu określenia ewentualnego stężenia alkoholu.

Skomentuj post