16-letni rowerzysta potracony na pasach (ZDJĘCIA)

Do bardzo niebezpiecznego zdarzenia doszło 18 lipca na przejściu dla pieszych w Nowodworzu, na terenie powiatu tarnowskiego. 16-letni rowerzysta wjechał wprost pod nadjeżdżający samochód. Z urazami nogi trafił do tarnowskiego szpitala. 

Wczoraj około godziny 11 na drodze wojewódzkiej 977 miało miejsce zdarzenie drogowe z udziałem nieletniego rowerzysty. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe. Droga wojewódzka na wysokości zjazdu w kierunku Świebodzina została całkowicie zablokowana w obydwu kierunkach. Ratownicy medyczni udzielali pomocy rannemu 16-latkowi, a policjanci ustalali okoliczności tego zdarzenia.

– Z relacji świadków oraz jego uczestników wynika, że kierujący rowerem nieletni, wjechał na przejście dla pieszych bezpośrednio przed nadjeżdżający samochód osobowy, którym kierował 77-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego. Został potrącony w wyniku czego doznał urazu kolana oraz kostki. Załoga karetki pogotowia ratunkowego przetransportowała go do tarnowskiego szpitala. Policjanci ruchu drogowego zbierali ślady z miejsca wypadku i organizowali objazdy dla samochodów osobowych. Niestety kierowcy ciężarówek utknęli na godzinę w drogowym zatorze – informuje KMP w Tarnowie.

To już drugie podobne zdarzenie z udziałem nieletnich na przejściu dla pieszych w ciągu niespełna miesiąca Tarnowie i regionie. Apelujemy do nieletni o zdrowy rozsądek i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Skomentuj post