Powiat brzeski. Pijany chciał wieźć dzieci autokarem

Przykład z powiatu brzeskiego pokazuje, jak ważna jest kontrola kierowców przed podróżą, szczególnie tych prowadzących autokar. 56-latek mając prawie pół promila alkoholu chciał wieźć dzieci na wycieczkę do Starego i Nowego Sącza. 

14 lipca 2022 roku policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komedy Powiatowej Policji w Brzesku otrzymali od dyżurnego jednostki polecenie skontrolowania autokaru, którym ok. 50-osobowa grupa dzieci w wieku 10 lat miała wyruszyć na wycieczkę do Starego i Nowego Sącza. O taką kontrolę zawnioskował jeden z rodziców.

Po przybyciu na umówione miejsce kontroli, w miejscowości Gnojnik, ok godz. 8:30 na parking wjechał autobus kierowany przez 56-letniego mężczyznę. W trakcie przeprowadzania przez jednego funkcjonariusza kontroli stanu technicznego pojazdu, drugi skontrolował trzeźwość kierowcy. Badania alkotestem wykazały 0,47 promila. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy i sporządzono dokumentację do sądu. Czeka go tam sprawa za wykroczenie – kierowanie w stanie „po użyciu alkoholu”. Grozi mu za to zakaz kierowania pojazdami i grzywna – nawet do 30 000 zł.

Tymczasem w drogę na  wypoczynek, dzieci ruszyły z innym, tym razem już trzeźwym kierowcą.

źródło: Małopolska Policja 

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.