Wolbrom. Pijany ojciec spacerował z półtoraroczną córką

Blisko trzy promile w organizmie miał 29-letni mężczyzna, który miał pod opieką półtoraroczną córkę. Mężczyzna postanowił w takim stanie, słaniając się na nogach iść na spacer ze swoim dzieckiem. Został zatrzymany na osiedlu Łokietka w Wolbromiu. 

W minioną niedzielę  (17.07 br.) około godziny 23.20  wolbromski patrol policji otrzymał informację, że na osiedlu Łokietka w Wolbromiu przy targowisku spaceruje  mężczyzna, który prowadzi wózek dziecięcy. Uwagę przechodniów wzbudziło zachowanie tego mężczyzny albowiem miał on problemy z utrzymaniem równowagi.

Kiedy na miejsce interwencji przyjechali funkcjonariusze z miejscowego komisariatu, sprawdzili stan trzeźwości 29-latka. Okazało się, że mężczyzna ma blisko 3 promile alkoholu w organizmie. W takim stanie „opiekował się” półtoraroczną córeczką. Na miejsce policjanci wezwali matkę dziecka. Kobieta nie potrafiła wyjaśnić policjantom, dlaczego mąż w takim stanie i o tej porze wyszedł z dzieckiem na spacer. Matka dziecka była trzeźwa i zaopiekowała się córką.

Sprawa trafi do sądu rodzinnego. Policjanci z Komisariatu Policji w Wolbromiu będą wyjaśniać, czy nietrzeźwy ojciec swoim zachowaniem naraził małoletniego na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

ZOBACZ TAKŻE

Skomentuj post