Znamy szczegóły tragicznego wybuchu butli z gazem (ZDJĘCIA)

Potężny wybuch w Zalasowej spowodował zawalenie się gospodarczego budynku konstrukcji drewniano-murowanej. W akcji ratunkowej wzięli udział strażacy z OSP i PSP z Tarnowa, Nowego Sącza oraz Krakowa. Po odgruzowaniu zawaliska, odnaleziono zwęglone ciało najprawdopodobniej 92-letniego mieszkańca. Teraz śledztwo w tej sprawie prowadzi tarnowska Policja i Prokuratura.

W sobotę (23.07 br.) przed godziną 9 rano służby zostały zaalarmowane o wybuchy, który miał miejsce w Zalasowej. O tym zdarzeniu pisaliśmy w tym artykule. Z przekazanych informacji wynikało, że zawalił się gospodarczy budynek drewniano-murowany, który użytkował 92-letni jego właściciel. Na miejscu pojawili się druhowie z okolicznych OSP oraz jednostki straży pożarnej z Tarnowa, Krakowa i Nowego Sącza. Podczas odgruzowywania strażacy ujawnili zwęglone ciało, które zostało wydobyte z zawaliska.

Po przekazaniu miejsca przez strażaków grupie dochodzeniowo-śledczej z tarnowskiej komendy, przystąpiono do szczegółowych oględzin miejsca wybuchu. W oględzinach wzięli udział policjanci, technik kryminalistyki, biegły z zakresu pożarnictwa, a czynności nadzorował prokurator rejonowy z Tarnowa. Jego decyzją ciało zostało zabezpieczone w Zakładzie Patomorfologii tarnowskiego szpitala celem wykonania sekcji zwłok. Jej wyniki oraz  zebrany materiał dowodowy, w tym butle gazowe  będą przydatne do wyjaśnienia okoliczności tej tragedii.

źródło: Małopolska Policja 

ZOBACZ TAKŻE 

Skomentuj post