Sprawcy rozboju w Maniowach trafili do aresztu

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu zatrzymali sprawców rozboju w Maniowach. Mieszkańcy powiatu tatrzańskiego w wieku od 18 do 29 lat odpowiedzą za rozbój z użyciem niebezpiecznego przedmiotu, a dwóch zatrzymanych w wieku 24 i 29 lat dodatkowo za posiadanie środków odurzających. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu

W nocy z niedzieli na poniedziałek około godziny 3, w Maniowach do siedzących w samochodzie dwóch mężczyzn i kobiety, podeszło trzech mężczyzn w kominiarkach na głowie. Napastnicy używając siły fizycznej, gazu obezwładniającego i pałek doprowadzili ich do stanu bezbronności, po czym ukradli gotówkę w kwocie około 95 tys. złotych i uciekli. W sprawie rozboju zostało wszczęte śledztwo.

Realizacją czynności zajęli się policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. Dzięki skutecznej pracy operacyjnej, funkcjonariusze szybko ustalili i zatrzymali sprawców 27 lipca. Mężczyźni w wieku od 18 do 29 lat zostali zatrzymani w miejscach swojego zamieszkania na terenie powiatu tatrzańskiego. Dodatkowo podczas przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez 24 i 29-latka, policjanci znaleźli i zabezpieczyli gotówkę i środki odurzające. Podczas prowadzonych czynności odzyskano część skradzionych pieniędzy.

W czwartek zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu, gdzie usłyszeli prokuratorskie zarzuty. Podejrzani odpowiedzą za rozbój z użyciem niebezpiecznego przedmiotu, a 24 i 29-latek odpowiedzą także za posiadanie środków odurzających. Po przesłuchaniu i przedstawieniu zarzutów, prokurator wystąpił z wnioskiem do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztu. Sąd przychylił się do wniosku i zastosował najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

Za dokonanie rozboju grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat. Jeżeli sprawca podczas popełnienia przestępstwa posługuje się niebezpiecznym przedmiotem grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.