Na jak długo można wypożyczyć samochód?

Niektóre osoby nie potrafią się obejść bez samochodu, inni kierowcy potrzebują auta jedynie od czasu do czasu. Zakup własnego pojazdu nie jest więc zawsze uzasadniony ekonomicznie, poza tym nie każdy ma odpowiednio wysoką zdolność kredytową. Czy najem auta to dobra alternatywa?

Wynajem samochodu na wakacje

Jeśli podczas urlopu auto okaże się niezbędne, wystarczy je wynająć. Z opcji tej chętnie się korzysta, kiedy na miejsce wypoczynku dociera się samolotem albo pociągiem lub planuje się przewiezienie dużego sprzętu turystycznego i sportowego. W iPanek bez problemu da się także wynająć auto na zagraniczne wojaże, należy jednak wcześniej poinformować o celu swojej podróży. Wypożyczalnie samochodów naliczają opłaty według długości najmu oraz liczby przejechanych kilometrów, ponadto na cenę usługi wpływ może mieć model samochodu i dodatkowe usługi.

Wypożyczenie auta na kilka dni

Krótkoterminowy wynajem samochodu nie musi być oczywiście związany tylko z wyjazdem wakacyjnym. Z tej opcji korzysta również wielu przedsiębiorców – auto można wynająć dla pracownika sezonowego, modele wyższej klasy posłużą jako samochód reprezentacyjny dla ważnego gościa biznesowego. Osoby prywatne wypożyczają auta na krótki termin na przykład dlatego, że ich pojazd jest właśnie w naprawie. Dużą popularnością cieszy się także wynajem na minuty.

Czy da się wynająć auto długoterminowo?

Auto może jednak być potrzebne na długo, zatem gdy nie ma się własnego środka transportu, znowu z pomocą przychodzi wypożyczalnia samochodów. Zielona Góra to przykład w miasta, w którym takie usługi cieszą się sporym zainteresowaniem. Klient otrzymuje do swojej dyspozycji wybrany model samochodu, a umowa może trwać nawet kilka lat, jeśli istnieje taka konieczność. W ramach jednej umowy dopuszczalna jest wymiana auta na inne. Długoterminowy wynajem jest bardzo wygodny dla kierowcy, ponieważ w ramach jednej opłaty ma się zapewniony cały pakiet usług, a firmy mogą wydatki związane z wynajmem auta zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu.

Skomentuj post