Białka Tatrzańska. Udana reanimacja małej dziewczynki

Dwie interwencje w ciągu minionego tygodnia przeprowadzili strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Białce – Tatrzańskiej. W sobotę 30 lipca przy ulicy Środkowej ochotnicy pomagali przy reanimacji półtorarocznej dziewczynki, u której doszło do zatrzymania krążenia. Na całe szczęście dziecko udało się uratować. 

26 lipca do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Zakopanem wpłynęło zgłoszenie o gnieździe os na terenie jednej z posesji przy ulicy Środkowej.

Po przyjeździe i przeprowadzeniu rozpoznania ratownik w kombinezonie pszczelarskim, z pomocą gaśnicy na owady błonkoskrzydłe przystąpił do usunięcia gniazda które stanowiło zagrożenie dla mieszkańców oraz gości i dzieci. Znajdowało się ono nieopodal drzwi wejściowych do budynku.

Po usunięciu gniazda, owady zostały przetransportowane w miejsce bezpieczne.

Natomiast 30 lipca zostaliśmy poproszeni o pomoc Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który prowadził czynności ratownicze w jednym z obiektów hotelowych przy ulicy Środkowej, gdzie u półtorarocznej dziewczynki doszło do zatrzymania krążenia. Dzięki wysiłkom ratowników medycznych funkcje życiowe zostały przywrócone.

fot. OSP Białka Tatrzańska 

Skomentuj post