Nie żyje wieloletni prezes OSP Ratułów Dolny Władysław Kułach

Wielka strata dla społeczności gminy Czarny Dunajec i Ratułowa. W wieku 71 lat zmarł wieloletni prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Ratułowie Dolnym Władysław Kułach. 

Władysław Kułach był działaczem i budowniczym remizy, a także wieloletnim prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej w Ratułowie Dolnym. Zmarłego wspominają jego koledzy druhowie.

– Z wielką przykrością i smutkiem informujemy, że w dniu 1 sierpnia 2022r odszedł na wieczną służbę wieloletni Prezes OSP Ratułów Dolny dh. Władysław Kułach, działacz i budowniczy remizy OSP Ratułów Dolny. Z naszą jednostką związany przez kilkadziesiąt lat, w Zarządzie OSP Ratułów Dolny pełnił funkcję Prezesa w latach 1986-2006 Odznaczony Brązowym, Srebrnym i Złotym medalem ,,Za Zasługi dla Pożarnictwa” – czytamy w mediach społecznościowych OSP Ratułów Dolny.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w czwartek 4 czerwca w Kościele Parafialnym w Miętustwie. Eucharystia rozpocznie się o godzinie 12:00, po czym nastąpi odprowadzenie zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku..

Skomentuj post