Wędkarze – śmieciarze nad Jeziorem Rożnowskim (ZDJĘCIA)

Rodzinny wypad nad jezioro, czy też wyprawa wędkarska wiąże się ze spędzeniem wolnego czasu na łonie przyrody. Niestety niektórzy zapominają, co oznacza zostawić po sobie porządek. Przebywanie wokół śmieci nie należy do przyjemnych, chociaż jak widać w załączonym materiale zdjęciowym znad Jeziora Rożnowskiego, niektórym to nie przeszkadza. 

Bardzo dobrym sposobem, aby przeczytać o wędkarzach i turystach – śmieciarzach jest dołączenie do grupy Wędkarze Jeziora Rożnowskiego. Niestety przykrym zjawiskiem, coraz częściej pojawiającym się w postach na grupie są śmieci pozostawione przez osoby przebywające nad Jeziorem Rożnowskim bądź, co gorsza wędkarzy. Jest to przykre, bo na takich grupach tematycznych powinniśmy cieszyć się i chwalić złowionymi okazami czy warunkami nad zbiornikiem, a nie oglądać śmieci.

Śmieci na cyplu przybywa, może ktoś rozpozna swój leżak wędkarski? – pisze jeden z grupowiczów. Postanowiliśmy opublikować zdjęcia z cypla nad jeziorem. Może ktoś z czytelników złapie na gorącym uczynku osoby, których nie można nazwać ani wędkarzami, ani plażowiczami. Polecamy śmieci wyrzucić do swoich ogrodów, albo pozostawić na terenie swoich posesji, a od przyrody delikatnie mówiąc odczepić się. Miejmy nadzieję, ze kary dla takich osób będą bardzo wysokie i nauczą ich zabierania niepotrzebnych rzeczy ze sobą.

Skomentuj post