Impreza nad basenem w upalny dzień? Tylko z towarzystwie sushi z Sushi Friends Kraków

Tegoroczne temperatury potrafią zmęczyć nawet największego fana upałów. Fale gorąca, które nie odpuszczają nawet nocą oraz rozgrzany miejski beton, to coś, co sprawia, że człowiek marzy jedynie o kawałku zielonej trawy i zimnej wodzie pod stopami. Szczęściarze mogą liczyć jeszcze na baseny w swoich przydomowych ogródkach lub działkach. Do tej ostatniej grupy należymy ja i mój mąż, dlatego jednego z upalnych sobotnich poranków postanowiliśmy wykorzystać sytuację i fakt, że na naszej działce posiadamy duży basen, by zorganizować imprezę basenową.

Organizacja imprezy 

Wszystko wydawało się być bardzo dobrze zaplanowane: goście zostali poinformowani o godzinie rozpoczęcia imprezy, a zimne napoje chłodziły się w lodówce. Nie przemyśleliśmy tylko jednego. Przecież nikt nie będzie gotował w małym domku letniskowym w ponad 30 stopniowej temperaturze! 

Początkowo chcieliśmy postawić na słone przekąski w postaci chipsów, paluszków i tym podobnych „gotowców”. Niestety wizja ta kłóciła się z moim podejściem do jedzenia oraz przyjmowania gości, dlatego szybko z niej zrezygnowałam zastanawiając się równocześnie, czy najlepszym pomysłem nie będzie odwołanie imprezy. Na szczęście mój mąż okazał się odrobiną więcej rozwagi i postanowił, że zamówimy po prostu jedzenie na wynos. Pozostało jednak pytanie: co zamówić w taki upał?

Sushi najlepsze na upały

Do imprezy pozostały dwie godziny, a my w dalszym ciągu nie mieliśmy pomysłu, czym nakarmić naszych gości. Rozważaliśmy różne opcje, jednak żadna z nich nie wydawała się odpowiednia. W pewnym momencie doznałam prawdziwego olśnienia a przed moimi oczami pojawił się napis SUSHI. Tak, to było to. W końcu ten japoński przysmak nie potrzebuje podgrzewania i może być jedzony wprost z pudełka. Na dodatek wszyscy nasi znajomi i rodzina byli prawdziwymi fanami sushi. Dlaczego wpadliśmy na to tak późno?

Ostatnią z decyzji, jaką musieliśmy podjąć z mężem jeszcze przed przyjazdem znajomych był wybór lokalu, z którego mieliśmy zamówić sushi. Nasz wybór podyktowany został ciekawością w stosunku do nowego dla nas sushi baru o nazwie Sushi Friends mieszczącego się przy ul. Klonowica 26 w Krakowie. Jest to miejsce, które serwuje ogromny wybór rolek w zestawach składających się z kilkunastu do nawet kilkuset kawałków sushi. Wszystko to w niezwykle niskich cenach. Przeglądając stronę Sushi Friends mój wzrok przykuła bardzo ciekawa oferta, która wydawała się być wprost stworzona dla naszej imprezy: zestaw sushi składający się ze 100 rolek za jedyne 100 zł! W skład tego ogromnego zestawu, zgodnie z informacją na stronie https://www.sushifriends.com.pl/aktualnosci/odkryj-zestaw-sushi-100-za-100-zl wchodzą:

  • California awokado/kampyo z mango,
  • California dorada,
  • California krewetka tempura massago ryżowe,
  • California kurczak batat,
  • California łosoś tobico,
  • Futomaki ryba maślana,
  • Hosomaki łosoś pieczony,
  • Hosomaki łosoś,
  • Hosomak ogórek,
  • Hosomaki oshinko tempura.

Zamówienie zostało więc złożone, a nam pozostało jedynie czekać na gości i dostawę jedzenia. Co ciekawe, sushi dotarło do nas szybciej niż pierwsi zaproszeni imprezowicze, którzy ucieszyli się na widok pudełek z zamówieniem. Okazało się, że jedna z zaproszonych przez nas par znajomych bardzo dobrze zna już Sushi Firiends, a nawet jest stałym klientem tego lokalu! Nic, zatem dziwnego, że wszystkie rolki zniknęły w mgnieniu oka, a my stwierdziliśmy, że od bardzo dawna nie jedliśmy tak dobrego sushi, za tak niską cenę. Pozostaje mi jedynie przyznać, że Sushi Friends uratowało ten sobotni, upalny dzień, a ja zapisuje ten lokal na liście moich TOP10 wśród restauracji w Krakowie.

Skomentuj post