12 osób zginęło w wypadku polskiego autokaru w Chorwacji

Tragiczne wiadomości płyną z Chorwacji. W wypadku polskiego autokaru na autostradzie A4 – odcinek Zagrzeb – Gorican śmierć poniosło 12 osób. Dodatkowo 19 poszkodowanych jest w stanie ciężkim, a 13 odniosło lżejsze obrażenia. 

W wypadku, który miał miejsce około godziny 5 rano na autostradzie A4 w rejonie Zagrzebia śmierć poniosło 12 osób. Uderzenie było tak ogromne, że jeden z kierowców wyleciał przez przednią szybę pojazdu. Chorwaccy ratownicy mówili, że były to sceny niczym z horroru.

Prawdopodobną przyczyną wypadku było zaśnięcie za kierownicą kierowcy. Autokar zjechał z drogi i rozbił się, mając całkowicie zmiażdżony przód. W obecnej chwili 19 osób jest ciężko rannych, natomiast 13 poszkodowanych odniosło lżejsze obrażenia.

Do Chorwacji zmierza Polska delegacja, pod kierownictwem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. – To była pielgrzymka organizowane przez biuro bractwa świętego Józefa, która wyjechała z Częstochowy do Medjugorie, wśród pielgrzymów trzech księży i sześć zakonnic, reszta to świeccy pielgrzymi z województwa mazowieckiego – powiedział na konferencji prasowej rzecznik MSZ Łukasz Jasina.

fot. Twitter

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.