Szok na oazie w Tylmanowej. Księża wiązali dzieciom ręce

Szokujące informacje podało na łamach mediów społecznościowych Biuro Obrony Praw Dziecka. Na oazie w Tylmanowej księża mieli wiązać dzieciom ręce “by poczuły się jak Jezus w niewoli”. Zawiadomienie w tej sprawie złożono do prokuratury. 

Interwencja dotycząca związywania rąk dzieciom na obozie organizowanym przez księży katolickich.

Dzieci przebywające na obozie Oaza Nowego Życia, stopień 2 w Tylmanowej alarmują, że księża w ramach zabawy związują im ręce “by poczuły się jak Jezus w niewoli”.

W tracie takiej “zabawy” dzieci muszą poruszać się same, ze związanymi rękoma po terenie i schodzić ze schodów w budynku, w którym były zakwaterowane, nie mogły też samodzielnie korzystać z toalety.

Takie “zabawy” księży z dziećmi naruszają ich godność i narażają dzieci na niebezpieczeństwo. Upadek ze schodów osoby ze związanymi rękoma może zagrażać jej zdrowiu i życiu. Ograniczanie kilkunastoletniemu dziecku możliwości samodzielnego skorzystania z toalety i proponowanie mu przez dorosłego mężczyznę “pomocy” w tej czynności jest czymś niedopuszczalnym i może być interpretowane jako bardzo poważne naruszenie kodeksu karnego.

Dlatego po przeanalizowaniu sytuacji zdecydowaliśmy, że prezes Biura Obrony Praw Dziecka złoży w tej sprawie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Będziemy informować opinię publiczną o reakcji organów ścigania na nasze zawiadomienie w tej sprawie.

fot. Biuro Obrony Praw Dziecka 

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.